KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12167096
nr 1216 7096
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Båt, signerad. Olja på duk, 34x49 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:06:20
12/11 16:09:22
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson
Johan Ossian-Andersson
nr 1216 7096
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
måndag 12 november 2018 |
| 12/11 16:09:22 | 1 | Vinnande bud |
Johan Ossian-Andersson